Amaç ?           

Android Uygulamalarımız!!

Android Uygulamalarımız için yorumlarınızı bekliyoruz.

Devamı..

Web Tasarım !!

İhtiyacınız web Sitesiyse Doğru Yerdesiniz

Devamı..

Samsung’un 2014 Smart TV’leri parmakla kontrol edilebilecek

Murat özçelik tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Teknoloji

Samsung, 7-10 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleşecek CES’te 2014 model Smart TV’lerini görücüye çıkaracak. Samsung, önümüzdeki yıl satışa sunacağı televizyonlarında ses ve hareket teknolojisinin geliştirilmiş halini sunacak. Bundan böyle kullanıcılar, hassasiyeti artırılan kamera ile televizyonlarını parmak hareketiyle (videolarda) kontrol edebilecek.

İçerik bulmayı daha kolay hale getiren 2014 model Samsung televizyonlarda ses teknolojisinde de iyileştirmeler söz konusu. Kullanıcılar, 2012 ve 2013 model Samsung televizyonlarda kanal değiştirmek istediklerinde ilk başta “kanal değiştir” demeleri ve ardından istedikleri kanalın numarasını söylemeleri gerekiyordu. Önümüzdeki ay görücüye çıkacak televizyonlarda ise bu işlem tek seferde yapılabiliyor. Kullanıcı, kanal numarasını söylediğinde istenen kanala direkt geçiş oluyor. Samsung’un 2014 model televizyonlar için sunacağı bu özelliklerin Gelişim Kiti sayesinde ES7000/ES8000/ES9000, F8000/F7000′e de gelmesi bekleniyor.

DDR 4 Ram' ler Yolda

Murat özçelik tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Teknoloji

Düşük voltajla daha uzun pil ömrü: DDR4!

PC'lerimizdeki bellekleri adeta uçuracak olan DDR4 standardı, artık bize çok daha yakın!Sene başındaki Intel Developer Forum'da duyurulan DDR4 standardı nihayet piyasaya çıkıyor. "Yeni nesil hafıza" olarak tanımlanan DDR4'ler, 2013'ün sonunda piyasada olacak. Bu da, Aralık ayının DDR4'ün çıkış ayı olacağını gösteriyor. Yüksek yoğunluklu hafıza modüllerinin kullanılması ile PC'lerde tek slota 16 GB RAM takmak mümkün olacak. Bu gelişme aynı zamanda 64 bit işletim sistemlerinin önündeki hafıza kısıtını da kaldıracak. Pek çok ana kartın en az 2 hafıza slotu ile geldiğini düşünürsek, 32 GB RAM'lı PC'lerin önü açılacak.

DVB-t2 dijital karasal yayın

Murat özçelik tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Teknoloji

Türkiyem yakın zamanda yeni bir karasal yayın standartına kavuşuyor.Bu standartın adı "DVB-T2"  ve hali hazırda birleşik krallıkta kullanılıyor. Yayının başlamasıyla birlikte hd kalitesinde 24 adet kanalı rahatlıkla izleyebileceğiz.  Eski tv' lerde bu yayını izlemek için receiver  kullanabilecek.

Yayın başlama tarihleri'de netleşti .il il bu linkten ulaşabilirsiniz.

Obama'nın Samsung kararı

Murat özçelik tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Teknoloji

Samsung VS Apple

ABD, Apple'ın  büyük rakibi olan Güney Koreli Samsung'un bazı akıllı telefon ve tablet ürünlerine ithalat yasağı getirdi.

ABD, Uluslararası Ticaret Komisyonu (ICT) Güney Kore'nin teknoloji devi Samsung elektronik firmasının bazı akıllı telefon ve tablet ürünleriyle ilgili patentini yasakladı. Apple'a ait 2 patent gerekçesiyle kabul edilen yasak, ABD Başkan Barack Obama tarafından 60 gün içinde onaylanması halinde geçerli olacak.

82 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi