Amaç ?           

Web Tasarım !!

İhtiyacınız web Sitesiyse Doğru Yerdesiniz

Devamı..

Android Uygulamalarımız!!

Android Uygulamalarımız için yorumlarınızı bekliyoruz.

Devamı..

300 GB’lık dvd mi olur ?

Murat özçelik tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Teknoloji

300 GB’lık DVD’ler geliyor.

Eğer DVD’lerden vazgeçemediyseniz, fakat kapasiteleri sizlere az geliyorsa yakın zamanda Sony ve Panasonic’in çıkaracağı DVD’lerle çok daha fazla veriyi depolamanız mümkün olacak.


 

Günümüzde CD ve DVD’ler artık eskimiş birer teknoloji olarak görülüyor. Artık çok fazla bilgi depolayan SSD’ler ve her yerden ulaşabileceğimiz bulut çözümleri bulunuyor. Ancak Sony ve Panasonic bu durumun değişmesini istiyor gibi görünüyor.

Bugün yapılan duyuruda Sony ve Panasonic ortaklığı ile birlikte en az 300 GB kapasiteli DVD’ler üzerinde çalışıldığı resmen ortaya çıktı. Söz konusu duyuruda DVD’lerde bulunacak teknolojinin yeni nesil bir teknoloji olduğu ve eskisiyle bir alakası olmadığı da belirtildi. En az 300 GB olarak lanse edilen disklerin maksimum boyutlarıyla ilgili ise kesin bir bilgi verilmedi.

 Genel itibariyle profesyonel ürün ve firmalar tarafından kullanılacağı düşünülen diskler, yine de son kullanıcılar tarafından da satın alınabilir durumda olacak. Halen geliştirilmekte olan disklerin 2015 yılında seri üretimine başlanacağı ve piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Dolayısıyla 2015 yılı itibariyle optik disklerin de yeni neslinin başlayacağı ve bu tür disklerin sayısının çok daha artacağını söyleyebiliriz.

 
Yorum ekle

Yorum Ekleyin.


Güvenlik kodu
Yenile

71 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi