Amaç ?           

Web Tasarım !!

İhtiyacınız web Sitesiyse Doğru Yerdesiniz

Devamı..

Android Uygulamalarımız!!

Android Uygulamalarımız için yorumlarınızı bekliyoruz.

Devamı..

Facebook’a Embed Özelliği Geliyor

Oğuz Altıparmak tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Teknoloji

Facebook’a yeni eklenecek olan embed özelliği sayesinde internet sitelerinde Facebook gönderilerini paylaşmanız mümkün hale geliyor.

Günümüzde sosyal mecralarda oldukça fazla kullanılan özelliklerden biri olan ve gönderileri farklı internet sitelerinde paylaşabilmemizi sağlayan Embed özelliği nihayet Facebook’a ekleniyor. Uzun zamandır beklenen bu özellik biraz geç de olsa ilerleyen dönemlerde karşımıza çıkacak.

Daha önce Twitter başta olmak üzere birçok sosyal ağda kullanılan bu özellik, Facebook’ta yalnızca herkese açık gönderiler için kullanılabilecek. Gönderinin sağ üst köşesindeki kısımdan embed’i seçtiğimizde bizim için bir link oluşturularak o link sayesinde gönderiyi istediğimiz sitede görüntülememiz sağlanacak. Ayrıca  söz konusu gönderide herhangi bir fotoğraf veya video bulunuyorsa gömülmüş gönderi üzerinden paylaşım da yapılabilecek.

Şimdilik sadece birkaç sayfada çalışan bu özellik, yakın zamanda tüm gönderilerde çalışabilir hale gelecek. Bu hizmetin ne kadar başarılı olacağı ve kullanılacağı bilinmiyor. Ancak Twitter’da gayet etkin kullanıldığını düşündüğümüzde Facebook’un da bu konuda başarılı olmasının çok da zor olmayacağını söyleyebiliriz.


Yorum ekle

Yorum Ekleyin.


Güvenlik kodu
Yenile

59 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi