Amaç ?           

Android Uygulamalarımız!!

Android Uygulamalarımız için yorumlarınızı bekliyoruz.

Devamı..

Web Tasarım !!

İhtiyacınız web Sitesiyse Doğru Yerdesiniz

Devamı..

Obama'nın Samsung kararı

Murat özçelik tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Teknoloji

Samsung VS Apple

ABD, Apple'ın  büyük rakibi olan Güney Koreli Samsung'un bazı akıllı telefon ve tablet ürünlerine ithalat yasağı getirdi.

ABD, Uluslararası Ticaret Komisyonu (ICT) Güney Kore'nin teknoloji devi Samsung elektronik firmasının bazı akıllı telefon ve tablet ürünleriyle ilgili patentini yasakladı. Apple'a ait 2 patent gerekçesiyle kabul edilen yasak, ABD Başkan Barack Obama tarafından 60 gün içinde onaylanması halinde geçerli olacak.

 

Obama'nın veto yetkisi bulunan yasaklamaya ilişkin kararın ABD'deki özellikle Galaxy S II akıllı telefonları ile Galaxy 10.1 tablet müşterilerini ilgilendirdiği belirtilirken, Samsung firmasından yapılan açıklamada, ''ABD'de bu konuda tüm tedbirlerimizi aldık'' ifadesine yer verildi. Apple ile Samsung, dünya pazarlarında sadece teknoloji ve satış rekabetinde değil, aynı zamanda, 2011 yılından bu yana çeşitli ülke mahkemelerinde devam eden patent davalarıyla da büyük bir mücadele içinde.

ilerleyen teknoloji ile samsung'un çoktan  geride braktığı bu modellerin samsung'un geleceğini etkilemeyeceği de bir gerçek.

 
Yorum ekle

Yorum Ekleyin.


Güvenlik kodu
Yenile

63 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi